Trei premii I, la olimpiada de religie, faza judeteana – clasa a VII-a, merg la Valea Doftanei

Trei premii I, la olimpiada de religie, faza judeteana – clasa a VII-a, merg la Valea Doftanei

Podium absolut reusit de  trei  eleve din comuna Valea Doftanei , la olimpiada de religie , faza judeteana (clasa a VII-a)

Olimpiada de religie de pe 5 martie 2016 a adus multa bucurie la Valea Doftanei deoarece primele trei medii (10, 9,90 si  9,85) apartin elevelor Liceului Tehnologic “Carol I” , respectiv structurii acestuia (Sc.Gimn.”Erou inv I. Draganescu”, Traisteni).Dintre acestea , numai Tanase Mara , va merge la faza nationala , celelalte doua , Moise Anisia si Frincu Ana Maria vor lua locul I.Pentru aceasta scoala este o performanta deosebita dovedind faptul ca si in mediul rural se poate face invatamant de calitate.

Moise Iulia-Prof religie la Liceul Tehnologic Carol I , Tesila si la Sc. Gimnaziala “Erou inv I. Draganescu”, Traisteni

Mara Tanase                                       Anisia Moise                         Ana Maria Frincu

 

 

Școala de proveniență Nota Profesor coordonator
Liceul Tehnologic  „Carol I” Valaea Doftanei 10,00 Moise Iulia
Școala Gimnazială  „Erou i. Drăgănescu” Trăisteni 9,90 Moise Iulia
Școala Gimnazială  „Erou i. Drăgănescu” Trăisteni 9,85 Moise Iulia
Școala Gimnazială  „Grigore Moisil” Ploiești 9,75 Radu Laura
C.N.  „N. Grigorescu” Câmpina 9,35 Ștefan Dana
Scoala Ctin.Brancoveanu Breaza de Sus 9,30 Toader Voicu M
Colegiul de artă „Carmen Sylva” Ploiești 9,20
Școala Gimnazială  „Grigore Moisil” Ploiești 9,20 Radu Laura
Școala Gimnazială  „Grigore Moisil” Ploiești 9,15 Radu Laura
Liceul Aurel Vlaicu Breaza 9,10 Gita Maricica
Școala Izvoarele 9,10 Anton Ionică
Școala Gimnazială  „I. A. Bassarabescu” Ploiești 9,05 Ghițulescu Ramona
Scoala Valea Tarsii 8,95 Toader Voicu M
Scoala Nistoresti 8,95 Toader Voicu M
Școala Gimnazială nr. 1 Slănic 8,75 Constantinoiu Nicoleta
Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu” Breaza 8,70 Toader Voicu M.
Liceul Tehnologic Agromontan  „Romeo Constantinescu” Vălenii de Munte 8,65 Coman Manuela
Școala Gimnazială Maneciu Pământeni 8,60 Duca Daniel
Școala Gimnazială  „Anton Pann” Ploiești 8,60 Anghel Mihaela
Școala Gimnazială Centrală, Câmpina 8,50 Rândașu M
Școala Gimnazială  ” B.P. Hașdeu” Câmpina 8,45 Gasparovici A
Scoala Valea Tarsii Breaza 8,40 Toader Voicu Macrina
C.N.  „N. Grigorescu” Câmpina 8,35 Ștefan Dana
Scoala Nistoresti 8,35 Toader Voicu M
Școala Gimnazială  „Ing. Gh. Panculescu” Văleni de Munte 8,35 Stoenescu Nicolae
Școala Gimnazială Maneciu Pământeni 8,30 Duca Daniel
C.N. ” I. L. Caragiale” Ploiești 8,30 Nedeloiu Virginia
Scoala Ctin.Brancoveanu Breaza de Sus 8,25 Toader Voicu M
Colegiul de artă „Carmen Sylva” Ploiești 8,20
Școala Gimnazială  „Cănuță Ionescu” Urlați 8,20 Grigoraș Ana
Școala Gimnazială Conduratu 8,10 Rotaru Maria

Iulia Eliza Moise

(240)

Impreuna dam mai departe stirile de bine!

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.