Ploiestenii au facut legea la C.N. de role. 18 titluri nationale

Dupa ce au castigat  Memorialul „Gall Karoly”,
sportivii echipei de patinaj viteza de la CS Petrolul Ploiesti,
antrenati Ion Opincariu si Dorin Zarnescu, au participat  la Campionatul national de role, care s-a desfasurat, saptamana trecuta,
la Targu Mures.
Ploiestenii au avut cea mai numeroasa  echipa dintre cele 12 cluburi prezente
la competitie,reusind sa castige cele mai multe medalii .
La categoria juniori 2,
Tiberiu Spanu a facut legea , reusind sa castigand toate probele competitiei si
si si-a adjudecat fara emotii titlu national.
Celelalte titluri nationale au fost castigate
de : Nicolae Panait (copii 1), Razvan Militaru (copii 2), Adrian Fierar (copii 3) si
Indra Loghin (copii 3).
Peste toate acestea , CS petrolul ploiesti a mai castigat  21 de medalii de argint
si 25 de medalii de bronz:  Larisa Manoloiu (junioare 1), Alina Danescu (junioare 2),
Andreea Fierar (junioare 3), Pedro Manescu (juniori 3) si Edward Iancovschi (copii 2).
la  concursul de stafeta, baietii , s-au descurcat excelent,
adjudecandu-si  primele doua locuri  pe podiumul de premiere atat la juniori,
cat si la copii.

Acestea sunt rezultatele

INDIVIDUAL

LOCURI I
JUNIORI II – SPANU TIBERIU: 500M, 1000M, 1500M, 2000M, CLASAMENT GENERAL
COPII I – PANAIT NICOLAE: 1000M, CLASAMENT GENERAL
COPII II – MILITARU RAZVAN: 500M, 750M, CLASAMENT GENERAL
COPII III – FIERAR ADRIAN: 250M, 500M, CLASAMENT GENERAL
COPII III – LOGHIN INDRA: 250M, 500M, CLASAMENT GENERAL

LOCURI II

JUNIOARE I – MANOLOIU LARISA: 1000M, 1500M, 2500M, CLASAMENT GENERAL
JUNIOARE II – OPINCARIU ANA MARIA: 500M
JUNIOARE II – DANESCU ALINA: 1000M, 1500M, 2500M, CLASAMENT GENERAL
JUNIORI III – MANESCU PEDRO ANDREI: 500M, 1000M, 1500M, CLASAMENT GENERAL
JUNIOARE III – FIERAR ANDREEA: 500M, 1000M, 1500M, CLASAMENT GENERAL
COPII I – PANAIT NICOLAE: 500M
COPII II – IANCOVSCHI EDWARD: 500M, 750M, CLASAMENT GENERAL

LOCURI III

JUNIOARE I – MANOLOIU LARISA: 500M
JUNIOARE II – DANESCU ALINA BIANCA: 500M,
JUNIOARE II – OPINCARIU ANA MARIA: 1000M, 1500M, 2500M, CLASAMENT GENERAL
JUNIORI III – PANAITESCU CIPRIAN: 500M, 1000M, 1500M, CLASAMENT GENERAL
COPII I – ROTARU CODRUT: 500M, 1000M, CLASAMENT GENERAL
COPII II – CONSTANTINESCU NICOLE: 500M, 750M, CLASAMENT GENERAL
COPII II – PANAIT GABRIEL: 500M, 750M, CLASAMENT GENERAL
COPII III – PANAIT DAMIAN: 250M, 500M, CLASAMENT GENERAL
COPII III – PANA DIANA: 250M, 500M, CLASAMENT GENERAL

STAFETA

JUNIORI BAIETI

LOC I – ECHIPA 1: SPANU TIBERIU, PANAITESCU CIPRIAN, MANESCU PEDRO
LOC II – ECHIPA 2: PANAIT GEORGE, SELARU SEBASTIAN, LAMBRU EUGEN

JUNIORI FETE

LOC II: MANOLOIU LARISA, DANESCU ALINA, OPINCARIU ANA MARIA

COPII BAIETI

LOC I – ECHIPA 1: PANAIT NICOLAE, ROTARU CODRUT, GEAMANU ALEXANDRU
LOC II – ECHIPA 2: IANCOVSCHI EDWARD, MILITARU RAZVAN, CIUFU VLAD

COPII FETE

LOC III: MARGARITARU ELENA, CONSTANTINESCU NICOLE, ANTAL CARLA

Gabriel Dima

(111)

Impreuna dam mai departe stirile de bine!

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.