Fundatia Soros Romania angajeaza manager de proiect

Locul de desfasurare a activitatii: Bucuresti.

Tipul contractului: full-time.

Principalele atributii si responsabilitati ale postului:

– Coordonarea implementarii, monitorizarii si raportarii in cadrul proiectului;

– Gestionarea resurselor operationale pentru proiect;

– Managementul echipei de proiect;

– Responsabil de relatia cu autoritatea de management.

Cerinte si conditii ale postului:

–       studii superioare;

–       expertiza demonstrabila in managementul de proiecte POSDRU.

–       experienta de 3 ani in managementul de proiecte socio-educationale sau facilitare comunitara;

–       disponibilitate la deplasari – pentru realizarea activitatilor din cadrul proiectului si pentru activitati de monitorizare-evaluare;

–       cunostinte de limba engleza;

–       adaptare la sarcini de lucru flexibile;

–       spirit de echipa si initiativa, atitudine pozitiva.

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV in format European, impreuna cu o scrisoare de intentie, pe adresa jobs@soros.ro, cu mentiunea “Manager de Proiect”, pana la data de 14 ianuarie 2011.

Scrisoarea de intentie va include numele si detaliile de contact a cel putin doua persoane care pot fi contactate pentru referinte.

Numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.

Politica de personal a Fundatiei Soros Romania este de a nu discrimina nici o persoana pe criterii de nationalitate, rasa, etnie, religie sau credinta, sex, varsta, dizabilitate, orientare sexuala, orientare politica, statut social sau pe baza oricarui alt criteriu.

(82)

Impreuna dam mai departe stirile de bine!

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail