Concursul National „Tinerii dezbat” si-a desemnat castigatorii

Colegiul National „Gheorghe Munteanu Murgoci” Braila, condusa de  prof Olteanu Radu avand in componenta pe

Iacob Mădălina, cl. a IX-a,
Orlea Martina, cl. a IX-a,
Stroe Miruna, cl. a IX-a
 au fost desemnati castigatorii celei de-a IV-a ediţie a Concursului Naţional „Tinerii dezbat”.
Au mai participat:

  1. Colegiul Economic „Emanuil Gojdu” Hunedoara  prof Nadia Merce

Hărău Andor,

Molnar Sandra,

Juverdianu Maria

 

  1. Colegiul National „Elena Ghiba Birta” Arad prof Krebsz Andreea

Șoit Silviu,clasa a IX-a
Gafton Eduard,clasa a IX-a
Șiman Noemi,clasa a XI-a

  1. Colegiul National „Constantin Diaconovici Loga” Timisoara  prof Simona Gosa 

Bianca Nicolescu, clasa a IX-a

Alexandra Modrea – clasa a IX-a

Mădălina Mînzat – clasa a IX-a

 

  1. Colegiul National „Sf Sava” Bucuresti prof Iulia Pop

Alexandra Jeleboglu -clasa a IX-a,

Sonia Pavel – clasa a IX-a,

Tudor Musat – clasa a IX-a

 

 

  1. Colegiul National “Mihai Eminescu” Bucuresti prof Alexandru Zaharia

Dragut Iuliana cls a X-a,

Balan Catalina cls a XI –a,

Voinea Mihail cls. a XI-a

 

 

  1. Colegiul Economic „Hermes” Bucuresti prof Radu Mirela Magdalena

Constantin Andreea – clasa a XI a

Cîinaru Catalin – clasa a XI a

Cîrnu Vasile Alexandru – clasa a XI a

 

 

  1. Colegiul National „Cantemir Voda” Bucuresti prof Ionut Craciun

Albulescu Andreea – clasa a IX-a,

Colceri Raluca – clasa a IX-a

Cristea Cosmin – clasa a XI-a.

 

 

8.      Colegiul National „George Cosbuc” Bucuresti prof Roxana Marin

 

Mario Popescu

Iarina Poll

Victoria Carasava.

 

  1. Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” Caracal prof Mihai Bosogea

Cebuc Larisa Nicoleta, clasa a X-a;

Zanfir Ileana Adelina, clasa a IX-a;

Ilie Lorena Lavinia, clasa a X-a

 

 

  1. Colegiul National “Fratii Buzesti” Craiova  prof Dumitru Calin Popa

IACOB ANDREI a – IX

PĂUN BOGDAN a – IX

MOTOCU ANDA a – IX

 

 

  1. Liceul „Constantin Brancoveanu” Horezu prof Maria Cionica

Popescu Gabriel clasa a IX-a,

Lazar Beatrice clasa a IX-a,

Popa Catalina, clasa a XI-a.

 

 

  1. Colegiul National „Radu Greceanu” Slatina prof Sirghie Elena

Dicu Maria Andreea

Pantelimon Maria Denisa

Gutan Georgiana Rodica

 

 

  1. Colegiul National „Unirea” Focsani prof Maria Zgabardici

ANTON MIHAELA

BÎRZAN DANIELA

MACOVEI ȘTEFANIA
 

  1. Colegiul National „Gheorghe Munteanu Murgoci” Braila prof Olteanu Radu

 

Iacob Mădălina, cl. a IX-a,

Orlea Martina, cl. a IX-a,

Stroe Miruna, cl. a IX-a

 

  1. Colegiul National „Calistrat Hogas” Tecuci prof Vechiu Luiza

Pricope Bianca -clasa a XI-a

Padure Nicoleta-clasa a XI-a

Ciuca Mirela-Clasa a X-a

 

 

  1. Liceul Teoretic „Mihail Kogalniceanu” Vaslui prof. Catalina Carmen Alexe

 

Tofan Bianca Georgiana

Grigoras Laura-Elena

Curpan Alexandrina Stefania

 

 

  1. Colegiul National „Anastasescu” Rosiorii de Vede prof Emil Lazar

Baroana Daniela Maria, Clasa a XI a,

Ionete Iulia , Clasa a XI a,

Lazar Pavel Ioan, Clasa a X a

 

  1. Colegiul National „Alexandru Ioan Cuza” Ploiesti prof Irina Savuta

Teodorescu Andra- clasa a X-a
Patrascu Andra- clasa a X-a
Nicolae Ruxandra -clasa a X-a

 

  1. Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Nehoiu prof Fabiola Chiriacescu

Popa Valentina (11),

Dogaru Cosmin Florentin (11),

Miron Maria Elena (10)

 

  1. Colegiul National „Constantin Cantacuzino” Targoviste prof Istrate Gabriela

 

Todeila Andrada

Goran Alexandra

Mihailescu Andra

 

 

  1. Colegiul National „Alexandru Vlahuta” Ramnicu Sarat prof Nicolae Bratu

ENICĂ ŞTEFAN,

ICĂTOIU COSMIN,

CONSTANTINESCU MARIA,

  1. Colegiul Economic „Ion Ghica” Targoviste prof Carmen Zoe Radulescu

Mihai Fumărel,

Alina Tudorache,

Cătălina Radu

 

  1. Colegiul National „Alexandru Papiu Ilarian” Targu-Mures prof Briena Stoica

Mara Tatar clasa a XI-a
Bogdan Butilca clasa a XI-a
Dragos Burghelia clasa a IX-a.

 

  1. Colegiul National „Unirea” Brasov  prof Luminita Cocos

Andrada Carstolovean,

Andrada Muscalu,

Georgiana Catalina Rogozan.

 

  1. Colegiul de Stiinte „Grigore Antipa” Brasov prof Simona Spinu  Tanasa Alin Constantin, clasa a XI-,

Panaete Andreea Elena, clasa a XI-a

Blaj Silvia, clasa a IX-a

 

 

  1. Colegiul Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia prof Paraschiva Farcas

 

Burzo Tudor,

Stancu Mirel,

Nica Dan

 

  1. Liceul Teoretic „Bogdan Voda” Viseul de Sus prof Ligia Buzsor 

Claudia Rohnean / eleva cls a XI-a,

Bota Catalina/eleva cls a XI-a,

Coman Vlad/ elev cls a X

 

  1. Colegiul National „Mihail Eminescu” Satu Mare prof Timea Ster

BAN MIHAELA

PETRUŢ BOGDAN,

DANCI  IONUŢ XD

 

 

  1. Colegiul National „Emil Racovita” Cluj prof Ramona Calina

Andreea Losonti

Raluca Revici

Dia Horea

 

  1. Colegiul National  „Mihai Eminescu”, Botoșani  prof Paula Epurianu

Puiu Ecaterina, clasa a XI-,

Aioanei Cătălin, clasa a IX-,

Caziuc Sabina, clasa a XI-

 

  1. Colegiul  „Alexandru cel Bun”, Gura Humorului prof Daniel Rusu

Lucaci Diana – clasa a 10-a

Rusu Bianca Maria – clasa a 11-a

Lazarec Adrian- Ionut – clasa a 11-a

 

 

  1. Colegiul National  „August Treboniu Laurian”, Botosani prof Ovidiu Aniculaese

 

 

Apopei Irina

Apopei Olivia

Alupoaie Diana

 

  1. Colegiul Național Iași prof  Chiharoi Camelia,

INGRID STOLERU GEORGIANA,

ASAFTEI MIRCEA CONSTANTIN,

CRISTIA AVRAM VLAD

 

  1. 34.  Colegiul National „Eudoxiu Hurmuzachi” Radauti prof Florin George Popovici

 

Mădălina Ciotău (clasa a X-a ),

Theodora Prutean (Clasa a IX-a)

Andreia Robu (clasa a IX-a )

Vineri, Probabil ora 15

 

(479)

Impreuna dam mai departe stirile de bine!

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail
Tagged with

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.